Sosyal Medya

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı

Starone

Sosyal Medya stratejisi Site Dışı Kurumsal SEO’nun başatıdır. Sürekli gelişen hatta internet dendiğinde akla neredeyse sadece sosyal medya mecralarının geldiği bir noktada ajansımız Kurumsal SEO için Sosyal Medya Yönetimine büyük önem vermektedir. Markanızın, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Tumbir gibi mecralarda en iyi şekilde temsil edilmesini istemez misiniz?

Efektif bir strateji oluşturmadan önce, isterseniz Türkiye’deki sosyal medya kullanım istatistiklerine bir göz atalım.

  • 80 milyonun üzerindeki ülke nüfusumuzun 60 milyonu internet kullanıcısı.
  • Türkiye nüfusunun 52 milyonu aktif şekilde sosyal medya kullanıyor.
  • Mobil cihazlardan aktif sosyal medya erişimi ise, 44 milyon
  • Sosyal medya kullanımı sayısı sadece 2019 yılında 5 milyonluk bir artış göstermiş
  • Türk insanı günlük ortalama 7 saat internette zaman harcıyor
  • 7 saatin 3 saatini sosyal medyada geçiriyoruz

Facebook’da 44 milyon, Instagram’da ise, 39 milyon kullanıcıya sahibiz.

Rakamlar bu kadar yüksek iken markaların bu platformlarda yer almaları artık yeterli değil.

İyi planlanmış etkili bir sosyal medya stratejisi gerekiyor.

Ayrıca sosyal medya birçok markanın da doğuşunda en etkili faktörlerden biri olmuştur.

SOSYAL MEDYADA ETKİLEŞİM NASIL ARTTIRILIR?

Gelişen teknoloji ve sosyal şartlar hepimizi bu mecraları kullanmaya adeta zorluyor. Günümüz şartlarında var olmak için işletmeler ve kuruluşlarda sosyal medya da varlığını göstermeye başlıyor.
Bunun sebebi ise alışverişten danışma hizmetlerine kadar tüm alanda kullanılabilen ve hayatı kolaylaştırabilen mecralar bulunması.
Bundan dolayıdır ki; sosyal medyada etkileşim almak kurum ve kuruluşlar için hayati önem taşır. Ne kadar etkileşim alırsanız, marka bilinirliliğiniz ve bununla birlikte müşteri güveniniz o kadar artacaktır.

Reemento Gaziantep Web Tasarım Ajansı 7
Gaziantep Web Tasarım Ajansı 5

STARONE WEB SİSTEMLERİ OLARAK SİZE SUNDUĞUMUZ HİZMETLER

Özgün İçerik Paylaşımı: Kullandığınız görsel, yazdığınız yazılara kadar kopyadan ne kadar uzak, özgün bilgi içerikli olursa erişiminiz o kadar yüksek olur. Çalıntı veya kopya içerikler arama motorlarının algoritmasına takılır ve kullanıcıya daha zor ulaşır. Bu yüzden sizin için en özgün içerikleri üretmekteyiz. 😊

Süreklilik: Sosyal mecralarda yaptığınız paylaşımlar ne kadar bir plana ve rutine bağlı olursa o oranda etkileşim oranınız artar. Sizin belirlediğiniz süre boyunca paylaşımlar düzenli olarak yapılır ve bir bütünlük oluşturulur.

Hedef Kitlenize Yaratıcı Sorular Sorun: Takipçilerinize ve potansiyel takipçilerinize etkileşime geçirecek sorular hazırlarız. Paylaşımlarınıza yorum yapılması için takipçilerinizi yorum yazmaya teşvik ederiz.

Hashtag Kullanımı: Hashtaglar yapıları gereği paylaşımların kolay bulunmasını sağlar, dolaylı yoldan da bu sizin daha fazla beğeni ve takipçi kazanmanıza olanak sağlayacak en uygun hashtagleri sizin için bulur ve kullanırız.

Doğru İmla Kuralları: Yapılan bir diğer araştırmaya göre, doğru imla ve yazım kuralları daha fazla ilgi çekerek daha fazla tıklanma alıyor. Hatalı yazılan yazılar kullanıcı tarafından önemsenmiyor ve ciddiye alınmıyor işte bu yüzden tüm paylaşımlarımızı çok dikkatli ve titiz hazırlarız.

Kullanıcı Analizleri: Hedef kitlenizi tanımak, demografik özelliklerini ve bu kitleye ait genel kullanıcı davranışlarını bilmek sizi bir adım öne çıkaracaktır. Bundan dolayı da hedef kitlenizin dikkatini çeken ,onları harekete geçirecek paylaşımlar yaparız. Raporlar isteğinize bağlı olarak haftalık veya aylık Excel tablosu şeklinde size sunulur.
• Instagram yönetimi
• Facebook yönetimi
• Linkden yönetimi
• Twitter yönetimi

Doğru stratejiler ile saptanan hedef kitlenin fikir, beğeni, tutum ve ihtiyaçlarına uygun hazırlanan dijital pazarlama ile potansiyel müşterileri nihai müşteriye dönüştürmek mümkün. Hedef kitleyi sosyo-ekonomik statü, yaş, cinsiyet, coğrafya ve eğitim konularında detaylandırarak kısa zamanda başarılı ve düşük maliyetli dijital pazarlama gerçekleştirmekteyiz.