SEO

SEO Hizmeti konusuna teknik terimler yerine sade bir şekilde anlatmak gerekirse;

Starone

Herhangi bir sektörde web site sahibisiniz ve milyonlarca kişi internete bağlandığı halde web sitenizi ziyaret etmiyor. Bir türlü potansiyel müşterilerinize ulaşamıyorsunuz. Üstelik tonlarca para verip özel yazılımlarla yaptırdığınız web sitesinden kimsenin haberi yok ise işte tamda burada SEO çalışması yapmak gerekiyor.

SEO Starone Software Gaziantep Web Tasarım Ajansı

Arama Motoru Optimizasyonu diğer adıyla SEO, günümüzün en akıllıca yapılan reklam yatırımıdır!

Starone Software olarak sitenizi inşa ederken teknik ve güncel SEO kurallarını dikkate alıyor ve web sitenizi bu kurallara göre inşa ediyoruz. Ayrıca talebiniz doğrultusunda mevcut çalışmalarınız için ihtiyacınız olan SEO hizmetini de profesyonel olarak sunuyoruz.
Eğer sizin de profesyonel bir Arama Motoru Optimizasyonu hizmetine ihtiyacınız varsa, yapmanız gereken tek şey, ihtiyaçlarınızı belirlemek ve gerisini alanında uzman web tasarım, yazılım ve SEO uzmanı ekibimize bırakmaktır.

SEO Uzmanlarımız Neler Yapar?

SEO çalışmaları için gereken en önemli parçalardan biri site içi optimizasyondur. Bu süreçte sitenin içeriğini değerlendiriyoruz ve iyileştirmek için neler yapılabileceğini belirliyoruz. Daha sonrasında ise site için uygun anahtar kelimelerin sağlamasını yapıyoruz.
Başlık etiketleri, meta etiketleri, h1 etiketleri ve alakalı sayfalar için çeşitli diğer özellikleri değerlendiriyoruz ve hedeflediğimiz anahtar kelimeler için optimize olmalarını garanti ediyoruz. Bu noktada uygulama aşaması siteden siteye farklılık gösterebilir. Amacımız müşterilerimizi mümkün olan en iyi siteyi oluşturmalarını sağlamaktır ki, Google ve benzeri arama motorları da arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi şekilde hizmet veren siteleri teşvik ediyor.

SEO Starone Software Gaziantep Web Tasarım Ajansı
Gaziantep Web Tasarım Ajansı 5

Site içi optimizasyon süreci

• Sitenin performansını artırmak için yapılması gerekenleri belirlemek.

• Sayfa adreslerinin(URL) en uygun yapıya getirilmesi için öneriler sunmak.

• Sitenin arama motorları tarafından kolay bir şekilde gezilmesi ve algılanması için gerekenleri belirleyip sunmak.

• Sitede kullanılan statik içeriğin uygun şekilde yayınlanmasını sağlamak.

• Sitede kullanılan resimlerin arama motorlarında görünürlüğünün artırılması için gerekenlerin belirlenmesi ve bunun editör kadro tarafından uygun şekilde düzenlenmesini sağlamak.

• Sitenin içeriğini değerlendirmek, geliştirmek ve doğru kelimeleri hedeflediğimizi garantilemek için neler yapmamız gerektiğini belirlemek.

• Site içerisindeki metinleri(blogdakiler de dahil) düzeltmek, ekleneceklerin gerekli şekilde yayınlanması için ekibi yönlendirmek ve yetkili kişilere bilgi vermek.

• Başlık etiketlerini, meta etiketlerini, h1 etiketlerini ve ilgili sitelerdeki diğer birçok içerikle alakalı özelliği değerlendirmek ve hedeflediğimiz kelimelere göre optimize olmalarını sağlamak.

SEO Starone Software Gaziantep Web Tasarım Ajansı

Site Dışı SEO (Off Page SEO) Çalışması Nedir?

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bunun gerçekleştirilmesi de kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilen web sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayınlamaktır. Bu sayede insanların sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz.
Backlinkler dışında arama motorları; kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak web dünyasındaki birçok sinyalden yararlanır ve algoritmalarını bu sinyaller ile dayandırır. Sosyal medyadaki etkinlik, marka bilinilirliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği alanlardır. Dolayısıyla bu alanlardaki etkinliğe de önem verilmelidir.

Siteniz İçin SEO Hizmeti Şart Mı?

Elbette ki bir web sitesi ne kadar güzel tasarlanırsa tasarlansın, mutlaka SEO çalışmasına muhtaçtır. Profesyonel projeler için profesyonel el ile SEO hizmeti almak şarttır. Dijital Ajansların bile birçoğu bu hizmeti almakta ve bu hizmetin avantajlarından faydalanmaktadır. SEO Hizmeti sadece “Backlink”, “Anahtar Kelime” gibi kalıplaşmış çalışmalara sıkıştırılmamalıdır. SEO Hizmeti alırken mutlaka detaylıca hangi işlemlerin yapılacağını öğrenmeniz gerekir. SEO çalışmaları mutlaka bir bütün olarak ele alınmalıdır. Mevcut içeriklerinizin iyileştirilmesi gerekebilir, web sitenizin tasarımları ile oynanması gerekebilir, güvenlik açıkları varsa kapatılması gerekebilir. SEO geniş bir hizmettir. Bu nedenle tüm bu hususlar araştırılarak hizmet satın alımı gerçekleştirilmelidir.

SEO Starone Software Gaziantep Web Tasarım Ajansı